Hedeflerimiz

Kültürel mirasımızın korunmasına ve yaşatılmasına destek olmak,
•     Çağdaş müze mağazacılığı hizmetiyle kültür elçisi olmak,
•     Yerli ve yabancı turistlere müze deneyimlerinde unutulmayacak imkânlar sağlamak,
•     Kültürel ürünleri eşsiz tasarımlarla ve görsellerle müze severlerin hizmetine sunmak,
•     Yerli yabancı turistlere ürün tarihçelerini anlatarak unutulmayacak bir kültür şöleni sunmak.

Kültür perakendeciliğinde Türkiye’nin Lider Markası Anadolu Kültürel Girişimcilik, ürünlerin bir işletme aracılığıyla tüketiciye satılmasına dayanan satış modelidir. Müze mağazacılığı kavramının oluşması ile birlikte “kültür perakendeciliği” olarak tanımlanabilecek bir alan oluşarak, kültür ekonomisinin en önemli faaliyet kollarından biri haline gelmiştir. Müze mağazaları, günümüzde önem taşıyan cazibeli satış merkezlerine ve müzenin temel bir bileşenine dönüşmüştür. Müze ziyaretçilerine kiosk ve kafelerde atıştırmalık ve dinlenirken içebilecekleri ürünleri sunmak için tasarlanan bu alanlar, müze severlere unutulmayacak anlar yaşatmaktadır. Kültür perakendeciliğinin bu iki temel unsuru olan müze mağazaları ve kafelerini 2017 yılı başından itibaren profesyonel bir şekilde işleten Anadolu Kültürel Girişimcilik, kültür perakendeciliğinin Türkiye’deki lider ismi haline gelmiştir. 
Aynı zamanda “Dünyanın En büyük Müze Mağaza Zinciri” unvanına da sahip olan Anadolu Kültürel Girişimcilik, bugün itibarıyla, 

•     28 ilde faaliyet göstermekte, 147 satış noktasında hizmet vermekte, 
•     133 müze, şehir ve özel koleksiyon, 23 replika eseri içeren 10.000 bini aşkın kültür ürünüyle yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet sunmaktadır.

Müze'nin Kahvesi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin turlarına ara verdiklerinde, günlük olarak hazırlanan sandviçlerden yiyebilecekleri, sıcak ve soğuk içeceklerle dinlenebilecekleri mekânlar olarak tasarlanmıştır. Tarihi dokuların içerisinde yer almakta olan Müze’nin Kahvesi, ziyaretçilerine keyifli ve benzersiz bir ortam sunmaktadır. Anadolu Kültürel Girişimciliğin, müze deneyimini bütünleyen keyifli bir ortam sağlamak için oluşturduğu Müze’nin Kahvesi, Türkiye'nin dünya çapında bir sembol haline gelmiş olan Türk kahvesini ve Türk lokumunu sunuş biçimiyle de kültürel geleneği devam ettirmektedir. 

Geleneksel Türk kültürünün en güzel ve özel alışkanlıklarından biri olan Türk kahvesi keyifli sohbetlerin vazgeçilmez bir öğesidir. Türk Kahvesi ve geleneği UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi'ne kabul edilmiştir. Bu kültürel mirasın geleneği de Türk kahvesinin yanında ikram edilen lokum ve sudur. Anadolu Kültürel Girişimcilik olarak, geleneksel Türk kahvemizi yudumlayan ve lokumumuzu tadan ziyaretçilerimizin unutamayacağı bir deneyim yaşaması için en üst seviyede hizmet vermeye devam edeceğiz.