Hakkımızda

Anadolu Kültürel Girişimcilik, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin ticari işletmesini yapan firmadır. Himayesinde bulunan 180’in üzerinde müze ve ören yeri ile dünyanın en büyük müze mağaza zinciri konumundadır ve Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunmakta olan bir markadır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip olan Anadolu Kültürel Girişimcilik, müze perakendeciliğini 2016 yılından itibaren Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) adına yürüten ve bu alanda faaliyet gösteren bir kurumdur.

Türkiye’nin kültürel ve tarihi mirasının korunması, yaşatılması ve tanıtılması için kaynak sağlayan Anadolu Kültürel Girişimcilik, bünyesindeki müze mağazalarında replika ürün koleksiyonu ve geniş hediyelik eşya çeşitliliği ile müze severlere keyifli ve özel bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. 

Müze mağazalarımızda özel tasarımlara sahip, takı, kupa, çanta ve t-shirt gibi hediyelik ürünleri bulabilir, müzenin koleksiyonunda sergilenen eserlerden esinlenerek ortaya çıkarılan ürünleri keşfedebilirsiniz. 

Ayrıca, müze ve ören yerlerindeki eşsiz tarihi dokuların yanı başlarında kurulu kafelerimizde mola vererek ziyaretinizi çok daha keyifli kılabilirsiniz.